Turkcell, Şirketleri Teknolojik Dönüşüme Çağırdı

Turkcell’in, şirketlerin mobil ve sabit teknoloji çözümlerini kullanarak, daha verimli, hızlı ve karlı çalışmalarını sağlamak, büyümelerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlediği “İş’te Teknoloji Hamlesi” toplantılarının 2015’teki...

Turkcell, Şirketleri Teknolojik Dönüşüme Çağırdı
Turkcell’in, şirketlerin mobil ve sabit teknoloji çözümlerini kullanarak, daha verimli, hızlı ve karlı çalışmalarını sağlamak, büyümelerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlediği “İş’te Teknoloji Hamlesi” toplantılarının 2015’teki beşinci durağı Gaziantep oldu.
Turkcell, Anadolu’daki şirketleri teknolojiyle buluşturmaya devam ediyor. Turkcell, ‘İş’te Teknoloji Hamlesi’ vizyonuyla Gaziantepli şirketleri teknolojik dönüşüme çağırıyor. Turkcell’in, şirketlerin mobil ve sabit teknoloji çözümlerini kullanarak, daha verimli, hızlı ve karlı çalışmalarını sağlamak, büyümelerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlediği ‘İş’te Teknoloji Hamlesi” toplantılarının 2015’teki beşinci durağı Gaziantep oldu. Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, ‘İş’te Teknoloji Hamlesi’ vizyonu doğrultusunda, şirketlerin büyümesine teknolojiyle destek olmak üzere ara vermeden yıllardır Anadolu turuna devam ediyor. Anadoluyu adım adım gezerek, mobil ve sabit iletişim teknolojilerinin şirketlere sağladığı faydayı, teknolojik dönüşüm fırsatından yararlanmak isteyen şirketlerle bire bir temasa geçerek anlatan Turkcell, bu seneki organizasyonlarından beşincisini Gaziantep’te Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Yiğit Kulabaş’ın ev sahipliğinde, Kadir Çöpdemir’in moderatörlüğü ile gerçekleştirdi. Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Yiğit Kulabaş’ın ‘“Teknoloji ve İnovasyonla Yeni Bir Dünya’ başlıklı konuşmasıyla başlayan toplantının sonunda Turkcell’in mobil ve sabit teknoloji çözümlerini kullanarak fark yaratan Festival İplik ve Halı’nın Satın Alma Müdürü Zeki Sümbül, Işık Ahşap Profil’in Dış Ticaret Sorumlusu Harun Yaşar, Uğurlu Dahili’nin Finans Müdürü Servet Doğrusöz ve Havkar Güvenlik firmasının sahibi Murat Cengiz Hortoğlu katılımcılarla başarı hikayelerini paylaştı.
‘GAZİANTEP’E SON 5 YILDA 165 MİLYON TL YATIRIM GERÇEKLEŞTİRDİK’
Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Yiğit Kulabaş, “9 ülkede 71.5 milyon kişiye ve 520 bini aşkın şirkete hizmet veren şirketimiz bugün kurumsal pazarın lideri durumunda. Yoğun rekabetin yaşandığı iş hayatında fark oluşturmak isteyen şirketleri üstün network altyapımız, ürün ve servislerimizle bir adım öne taşıyabilmek için yoğun bir çaba içerisindeyiz. Tüm dünyada yaşanan büyük teknolojik dönüşümün gerisinde kalmak istemeyen bütün şirketlere güçlü altyapımızla, servislerimizle, en büyük saha ve çağrı merkezleri ekiplerimizle yol gösteriyor, başarıya giden yolda rehberlik ediyoruz. Bu gayret doğrultusunda iş süreçlerini mobil teknolojilerin katkısıyla sürdürerek yenidünyada kazananlar arasında olmak isteyen müşterilerimiz için Gerçek Zamanlı İşletme yaklaşımını hayata geçirdik. Gerçek Zamanlı İşletme yaklaşımı, şirketlerin 3 temel alanının yeni nesil teknolojilerle gerçek zamanlı olarak yönetilmesi anlamına geliyor. Bunlardan ilki Mobil İşletme olmak, yani firmaların operasyonlarının tamamını ya da bir kısmını mekan ve zaman bağımsız olarak yürütebilmesi. İkincisi, şirketlerin müşterileri hakkında kendi operasyonları ile bilmeleri mümkün olmayacak bilgileri de kullanarak iç görü sahibi olması, en doğru teklifi, en doğru kitleyle, en doğru zamanda buluşturabilmesini sağlayan Gerçek Zamanlı Pazarlama. Üçüncüsü ise, firmaların operasyonlarını yönetebilmeleri için kurmaları zaruri olan bilgi işlem altyapılarını, yatırım yapmadan, servis modeli ile edinmeleri anlamına gelen Sıfır Altyapılı İşletme” dedi.
Sunumda şirketlerin hayatını kolaylaştıran mobil saha çözümlerinden ‘Akıllı Araç Takibi’, ‘Ekip Mobil’ ve ‘Akıllı Enerji Servisi’ne de değinen Kulabaş şöyle devam etti:
“Akıllı Enerji Servisi ile iş yerlerinin (mağaza, fabrika, okul, hastane, AVM, otel vb.) enerji tüketimi anlık izlenebiliyor, faturalarda yer alan reaktif cezaların ortadan kaldırılması ile yüzde 30’a kadar tasarruf sağlanabiliyoruz. Bir diğer uygulamamız Akıllı Araç Takibi de saha yönetimi ve yakıt optimizasyonu ile kurumsal müşterilerimizin operasyonel verimliliklerini artırıyor. Ekip mobil servisi sayesinde ise yöneticiler, ekiplerinin nerede olduğunu, gönderdiği işe gidip gitmediğini, verilen işin hangi sürede tamamlandığını mekandan bağımsız takip edebiliyor “dedi. Boyutu ve faaliyeti ne olursa olsun tüm şirketlerin Turkcell’in sunduğu bu fırsatları yakalaması için Anadolu’nun dört bir yanını gezerek binlerce şirketle bir araya geldiklerini belirten Kulabaş, “Turkcell olarak öncelikli hedefimiz Anadolu’daki şirketlerin teknik ekipleriyle birlikte çalışıp, Anadolu’da iş ortaklığı ekosistemini büyüterek yerel değerlerin Türkiye ekonomisini daha da güçlendirmesini sağlamak. Son 5 yılda 165 milyon TL yatırım gerçekleştirdiğimiz ülkemizin en önemli sanayi kentlerinden biri olan Gaziantep’te şirketlerin teknolojiyi işlerine çok çabuk entegre ettiğini görüyoruz” dedi.
GAZİANTEPLİ ŞİRKETLERİN YÜZDE 51’İ HER AY MOBİL İNTERNET KULLANIYOR
İş’te Teknoloji Hamlesi toplantısında Gaziantepli şirketlerin yüzde 51’inin her ay mobil internet kullandığını ve bunun çok güzel bir oran olduğunu ifade eden Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Yiğit Kulabaş, "Çok değerli iş adamlarımızın yetiştiği, örnek yatırımlarla herkese ilham veren Gaziantep’in, öncüsü olduğumuz teknolojik dönüşümü önümüzdeki dönemde sistemlerine daha fazla entegre edeceğine, böylece çok daha başarılı ve verimli işlere imza atacağına yürekten inanıyorum ” dedi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.